Kontaktai

Mob.Tel.:       +370 698 23910
+370 686 86144
+370 616 71766
El.p.: info@elpura.lt
Šviesos g.7 -27, 4061
Elektrėnai, Lietuva
Prisijunk prie mūsų!

Naudinga informacija

 

 

Masyvo lentos - sveikos, neklijuotos lentos iš medžio masyvo. Nuo ankstesnių jos skiriasi medienos džiovinimo kokybe ir tuo, kad dabar jos dažniausiai gaminamos iš brangių medžių. Be to, šiuolaikinės grindų lentos iš šonų turi išdrožas ir keteras, leidžiančias gerai suglausti puses.

Lyginant su dirbtinėmis dangomis, natūralaus masyvo grindų privalumai:- mediena yra puikus šilumos izoliatorius, yra lengva, patvari ir lanksti. Kadangi ji yra tanki, gali išlaikyti metalinius tvirtinimus.

Sugerdama ir išskirdama garus mediena reguliuoja aplinkos drėgmę ir sudaro žmogui palankias sąlygas, bet ši savybė lemia brinkimą, deformacijų atsiradimą ir net puvimą. Sausose patalpose medienadžiūna ir traukiasi, o per daug sausa ji gali lengvai užsidegti. Tiesa, šios savybės nėra absoliučios ir gali skirtis ne tik lyginant skirtingas medžių rūšis, bet netgi lyginant vienos rūšies medieną ar net vieną medį. Atspariausi temperatūrų skirtumams ir drėgmei laikomi šie  medžiai: ąžuolai, tikai, paprastieji plienmedžiai, akmenmedžiai. Greičiausiai pažeidžiamomis laikomos šviesios medienos rūšys ir vaismedžiai. Tiems, kurie renkasi iš pastarųjų rūšių pagamintas masyvo lentas, reiks nuolat stebėti ir griežtai kontroliuoti patalpos oro drėgmę (pageidautina 40-50 proc. drėgmės patalpoje). Dažniausiai naudojama ąžuolinė, pušinė, klevinė, bukine, beržinė, maumedinė, uosinė mediena.

Masyvo lentos gali skirtis pagal ilgį (nuo 0,5 iki 3 m) ir pagal plotį (nuo 10 iki 15 cm). Lentos storiui griežtų standartų nėra, bet dažniausiai naudojamos 20-22 mm. Nuo lentos storio priklauso jos mechaninis atsparumas . Be to, labai svarbus grindinės lentos  storio ir pločio santykis,  kuris neleidžia lentai gaubtis „laiveliu“. Kitaip tariant – 15mm storio masyvo  lentai  ribinis plotis 150mm. Platesnės nei 150mm lentos turėtų būti 20-22 mm storio.

Paprastai kokybės normos apima tokius rodiklius kaip pjovimo būdas (tangentinis ar radialinis), leidžiamas persimetimo    procentas, įtrūkimų, šakelių, patamsėjimų ir sakų kišenėlių skaičius.

Kuo aukštesnė gaminio kaina, tuo jis geresnis. Tiesa, pardavėjai pripažįsta, kad masyvo grindų lentos sukelia nemažai problemų. Pirkėjus trikdo skirtingas lentų ilgis, sunkumai vizualiai nustatant rūšį, aukšta kaina. Natūralaus medžio negalima vertinti taip pat kaip laminato. Medis- gyvas organizmas, kuris turės ir šakelių,ir įtrukimų, ir išlinkimų, ir medžio struktūros bei spalvos pakitimų. Vietovė ir dirva kurioje augo medis,karštos, lietingos ar sausos vasaros, speiguotos  žiemos -visa tai palieka medyje žymes. Tai lyg medžio gyvenimo randai. Būtent tai ir suteikia masyvo lentoms unikalų ir nepakartojamą vaizdą.

Grindys iš masyvo lentų turi būti klojamos tik tokiose patalpose, kurios atitinka medinių grindų klojimui keliamus techninius reikalavimus. Lentos turi bent tris paras išbūti toje patalpoje, kurioje bus klojamos. Grindinių lentų drėgmė turi būti 8-10 proc., grindys klojamos, kai remontas yra beveik baigtas, įstatyti langai ir durys, išlygintos ir išdžiovintos lubos bei sienos, suklotos plytelės ir atlikti visi „drėgni“ darbai.

Net idealiai sudėtose masyvo lentų grindyse laikui bėgant atsiras plyšių. Tai atsitiks dėl natūralaus medžio judėjimo. Būtent tai ir yra masyvo lentų estetika. Daugelyje šalių manoma, kad plyšių atsiradimas yra būtina gerų natūralių grindų dalis.Mūsų klimato sąlygomis išvengti beveik neįmanoma.Šildymo metu patalpose oro drėgmė gali sumažėti iki 20 proc., o optimaliomis sąlygomis ji turi būti 40-50 proc. Siekiant apsaugoti lentas nuo perdžiūvimo, reikėtų patalpoje pasirūpinti oro drėkintuvu. Tai bus naudinga ne tik lentoms, o ir jūsų komfortui bei sveikatai.

Bet kokiu atveju įsigyjant masyvo lentas, perkamas „gyvas“ medis, kuris turės šakelių, nedidelių įtrūkimų. Bet tai tik pabrėžia šios medžiagos išskirtinumą ir kilmingumą. Ne be reikalo šiandien būtent masyvo lentos laikomos elitinėmis grindimis.